Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2006-06-22 10:45
Wyniki
Galeria foto
II Turniej Morski
„MIASTA – OKRĘTY”

Podczas Dni Morza, w sobotę i niedzielę (24, 25 czerwca), w bazie Marynarki Wojennej w Świnoujściu rozegrany zostanie II Turniej Morski organizowany w ramach projektu edukacyjnego „Miasta – Okręty”. W turnieju rywalizować będzie młodzież reprezentująca miasta, których nazwy noszą polskie okręty - Gniezna, Torunia, Lublina, Krakowa i Poznania.

II Turniej Morski poprzedzony był eliminacjami, które przeprowadzono w poszczególnych miastach. O prawo startu w finale walczyli uczniowie klas gimnazjalnych. Podczas Turnieju Morskiego w Świnoujściu, reprezentować będą swoje miasta w walce o Złotą Kotwicę Dowódcy Marynarki Wojennej.
Uroczyste otwarcie II Turnieju Morskiego odbędzie się w sobotę, 24 czerwca o godzinie 10:00. Od godziny 10:30 zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach marynarskich: przeciąganie liny, walka na bomie, sztafeta z odbijaczem, rzut rzutką cumowniczą oraz rzut kołem ratunkowym. Uroczystość wyróżnienia zwycięzców oraz zakończenie II Turnieju Morskiego odbędzie się o godzinie 13:00.

Dla uczestników turnieju przygotowano specjalny program pobytu obejmujący m.in. zwiedzanie Fortu Zachodniego i Muzeum Rybołówstwa w Świnoujściu, a także rejs po Zalewie Szczecińskim na pokładzie okrętu transportowo-minowego. Rok temu w Świnoujściu odbyła się pierwsza edycja Turnieju "Miasta - Okręty". Zwyciężyła wówczas reprezentacja Lublina.

Szczegóły:
Oficer prasowy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu
kmdr ppor. Zbigniew MAJEWSKI
tel.: (0-91) 324 20 80, 0- 608 246 057

Projekt edukacyjny o nazwie MIASTA - OKRĘTY powstał dla podkreślenia związków miast z okrętami. Jego założeniem jest promocja idei Polski jako państwa morskiego w różnych zakątkach naszego kraju. Poprzez podkreślanie związków różnych regionów i miejsc w Polsce z morzem, a także historią i współczesną Marynarką Wojenną projekt ma głównie oddziaływać na dzieci i młodzież. Projekt ma charakter edukacyjny i wychowawczy. Organizowane są konkursy historyczne, plastyczne, fotograficzne i muzyczne, wystawy wyjazdowe, ekspozycje zabytków i pamiątek ze zbiorów Muzeum Marynarki Wojennej, a także wycieczki dla dzieci i młodzieży połączone ze zwiedzaniem polskich baz morskich, okrętów oraz miejsc pamięci narodowej na Wybrzeżu. Pierwszym punktem projektu "Miasta - Okręty" była organizacja, we wtorek, 12 października 2004 roku, przez władze Lublina uroczystych obchodów 15. rocznicy podniesienia bandery na okręcie ORP "LUBLIN". Od tego czasu zorganizowano kilkadziesiąt przedsięwzięć edukacyjnych, w których udział wzięło kilka tysięcy dzieci i młodzieży. Obecnie, w samym tylko Lublinie projektem objęto 10 przedszkoli, 4 szkoły podstawowe oraz 16 gimnazjów.

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.