Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW

Pomoc dla Mariusza!

Mariuszek Sołtysiak nie lubi raka, który w nim zamieszkał. Ani swojej łysej główki. Dlatego pod choinkę chciałby dostać zdrowie. -Już się tak nie martwię i nie płaczę, bo wiem, że ten rak w końcu mnie zostawi - mówi z przekonaniem.

Mariuszek ma 10 lat i jest kochanym synem jednego z naszych kolegów, żołnierzy 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej i oczkiem w głowie swojej mamusi. Jeszcze latem miał bujną blond czuprynę, biegał po podwórku, chodził na treningi. Nie usiedział w miejscu, taki był ruchliwy i wesoły. Rak wprowadził się do Mariusza pod koniec sierpnia. A zaczęło się od spuchniętej żyły na szyi. Jak się później okazało Mariuszka zaatakowała ziarnica złośliwa (rak węzłów chłonnych). Żeby ją wykurzyć musi kilkanaście razy w ciągu miesiącu jeździć na chemioterapię do Kliniki Onkologii i Hematologii we Wrocławiu. Tylko w listopadzie był tam 14 razy! Chorobę znosi dzielnie. Nie lubi tylko swojej łysej głowy.

Kolejna wizyta w szpitalu to już 26 chemia, jaką chłopiec dostanie. Najgorsze jest płukanie organizmu, bo trzeba nieruchomo leżeć w łóżku przez całą dobę, a Mariuszek przyznaje, że wolałby grać z kolegami w piłkę.

Na ratowanie synka Sołtysiakowie wydają każdy zarobiony grosz: ponad 3 tysiące miesięcznie. Nie starcza na węgiel, opłaty i inne produkty codziennego użytku. Najważniejsze jednak dla rodziców jest by Mariuszek wyzdrowiał. Najwięcej kosztują dojazdy do Wrocławia i powroty do domu. Sama benzyna to ponad dwa tysiące miesięcznie. Do tego kupić trzeba niektóre leki i środki opatrunkowe. Ponadto bardzo kosztowny sok „Noni”, który wspomaga proces leczenia i rekonwalescencji po wyczerpujących chemioterapiach.

W imieniu rodziców zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, którym nieszczęście, jakie spotyka innych, a w szczególności małe dzieci, nie jest obojętne, o wsparcie Mariuszka w jego walce z ciężką chorobą.

I Ty możesz pomóc Mariuszkowi

Darowizny można wpłacać na konto:

Stowarzyszenie "Warto jest pomagać”
65-035 Zielone Góra,
ul. Bema 7/6
BRE Bank Nr konta: 53 1140 1850 0000 2096 6400 1010

 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.