Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW

CENTRUM SZKOLENIA MARYNARKI WOJENNEJ
im. wiceadmirała Józefa UNRUGA

Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. wiceadmirała Józefa UNRUGA w Ustce jest głównym ośrodkiem przygotowującym podoficerów i marynarzy zawodowych do służby na okrętach oraz w jednostkach brzegowych Marynarki Wojennej. Szkolenie prowadzone jest w kilkudziesięciu specjalnościach wojskowych w oparciu o nowoczesną bazę dydaktyczną, na którą składają się:
  • trenażery i symulatory wykorzystujące najnowsze technologie informatyczne;
  • obiekty szkolenia ogólnowojskowego (place ćwiczeń, strzelnice, obiekty sportowe);
  • gabinety specjalistyczne i laboratoria;
  • baza poligonowa do szkolenia specjalistycznego (zespół poligonów obrony przeciwawaryjnej okrętu (OPA), ośrodek obrony przed bronią masowego rażenia (OPBMAR) z placem szkolenia napalmowego).

W oparciu o bazę dydaktyczną Centrum prowadzone jest szkolenie kandydatów na podoficerów zawodowych zgrupowanych w Szkole Podoficerskiej Marynarki Wojennej. Centrum jest organizatorem licznych kursów doskonalenia zawodowego personelu Sił Zbrojnych. Rocznie w murach Ośrodka kształci się klika tysięcy słuchaczy.
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej jest pierwszą jednostką wojskową w Siłach Zbrojnych, która przystąpiła do programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Dwukrotnie w 1998 i 2008 roku CSzMW zostało wyróżnione Znakiem Honorowym Sił Zbrojnych, formą wyrażania uznania przyznawaną przez Ministra Obrony Narodowej za działalność służbową. Tutaj odbywają się liczne przedsięwzięcia kulturalne i sportowe na szczeblu Marynarki Wojennej i Wojska Polskiego. Swoją działalność dydaktyczno – wychowawczą Centrum opiera na dziedzictwie i tradycjach wszystkich jednostek wojskowych oraz szkół realizujących szkolenie morskie marynarzy i podoficerów w służbie Rzeczypospolitej.

To tutaj każdy marynarz czy podoficer zawodowy rozpoczyna swoją przygodę z Marynarką Wojenną.

Więcej szczegółów na temat Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej znajduje się na stronie internetowej CSzMW . Są tam dostępne informacje o strukturze, zadaniach, bazie dydaktycznej, historii i patronie oraz wydarzeniach bieżących, a także ofercie szkoleniowej.

Adres:
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
Lędowo 1N 76-271 Ustka
Sekretariat: tel.: CA MON: 231 221, po linii cywilnej: 0-59 8151 221, fax: 59 8151 570

Oficer prasowy: kmdr ppor. Robert Biernaczyk
Tel/fax.: CA MON 231 492,
po linii cywilnej: 0-59 8151 492,
tel.kom.: 605 229 782

 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.