Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW

3 Flotylla Okrętów w Gdyni
im. komandora Bolesława Romanowskiego

3 Flotylla Okrętów jest uderzeniowym związkiem taktycznym Marynarki Wojennej. Jej siłę stanowią fregaty, korwety i okręty podwodne wchodzące w skład dywizjonów Okrętów Bojowych i Okrętów Podwodnych. Jednostki 3 Flotylli Okrętów odpowiadają również za szkolenie i ratowanie na morzu (dywizjon Okrętów Wsparcia), obronę wybrzeża (43 batalion saperów i 9 dywizjon przeciwlotniczy) oraz zabezpieczenie logistyczne rejonu działań (Komenda Portu Wojennego Gdynia).

Ponad 3 tysiące marynarzy służących w 3 Flotylli Okrętów stacjonuje w największej polskiej bazie morskiej w Gdyni oraz w jednostkach na półwyspie helskim, w Rozewiu i w Ustce. Siły 3 Flotylli Okrętów aktywnie uczestniczą w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach i operacjach bojowych.

3 Flotylla Okrętów łączy wykonywanie zadań o charakterze narodowym z misjami zagranicznymi. Stanowi podstawę sił uderzeniowych Marynarki Wojennej w narodowych ćwiczeniach Sił Zbrojnych RP pod kryptonimem ANAKONDA oraz w manewrach polskich sił morskich. Siły 3 Flotylli Okrętów cyklicznie uczestniczą również w najważniejszych ćwiczeniach międzynarodowych na Bałtyku i poza nim. Jednostki 3 FO regularnie przeprowadzają również ćwiczenia na szczeblu flotylli, dywizjonów i grup. Wszyscy marynarze służący na okrętach i w innych jednostkach 3 FO corocznie przechodzą cykl szkolenia w miejscu bazowania oraz na poligonach morskich i lądowych.

Więcej szczegółów na temat 3 Flotylli Okrętów znajduje się na stronie internetowej 3 FO. Są tam dostępne informacje o strukturze, realizowanych zadaniach, historii, jednostkach wchodzących w skład flotylli oraz siłach okrętowych.

 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.