Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW

ZESPÓŁ REPORTERSKI
MARYNARKI WOJENNEJ RP



Zespół Reporterski Marynarki Wojennej tworzą cztery osoby działające w dwóch team’ach złożonych ze specjalistów: kamera+montaż oraz foto+fotoedycja.


Team 1:
- kmdr ppor. Radosław PIOCH
(szef zespołu, relacje, foto, fotoedycja, informatyk);
- Krzysztof ŻAKOWSKI
(operator kamery, montaż)


Team 2:
- bosmanmat Grzegorz WALETKO
(kamera, montaż, informatyk)
- Marian KLUCZYŃSKI
(foto, fotoedycja)


Główne zadania to archiwizacja zdjęciowo-filmowa działań Marynarki Wojennej, w tym głównie ćwiczeń i operacji morskich, akcji o charakterze bojowym, ratowniczym, udziału MW w działaniach międzynarodowych oraz efektów programów modernizacyjnych. Wszystkie materiały zrealizowane przez Zespół mogą być udostępniane mediom oraz wykorzystywane do publikacji na stronach internetowych MW, resortu Obrony Narodowej oraz prasy wojskowej.


Filmy zrealizowane przez Zespół Reporterski MW:




Zespół reporterski Marynarki Wojennej powstał w 1994 roku z inicjatywy ówczesnego rzecznika prasowego dowódcy MW Janusza Walczaka. Na początku był to zespół nieetatowy składający się z operatora kamery i fotoreportera. W 1998 roku wszedł w struktury biura prasowego MW. W kolejnych latach funkcje zespołu reporterskiego MW spełniali także dodatkowo dziennikarze i fotoreporterzy miesięcznika MW „Bandera”, który podlegał rzecznikowi prasowemu dowódcy MW (do czasu jej rozwiązania w 2006 roku).


Od początku 2007 roku, kiedy w Wojsku Polskim utworzono etatowe struktury prasowe, biuro prasowe Marynarki Wojennej działając już jako Wydział Prasowy Dowództwa MW, utworzyło swój własny, sformalizowany Zespół Reporterski. Członkowie tego zespołu uczestniczą w działaniach na morzu, w powietrzu i na lądzie – wszędzie tam gdzie obecne są jednostki MW. Realizowali materiały z kilkuset ćwiczeń międzynarodowych i krajowych, akcji ratowniczych i humanitarnych, a także operacji bojowych prowadzonych przez jednostki MW. Byli uczestnikami tak skomplikowanych działań jak operacje desantowe, przeciwminowe, zwalczanie okrętów podwodnych, strzelania rakietowe czy likwidacje niewybuchów, Posiadają także przeszkolenie do udziału w działaniach Wojsk Lądowych, dzięki czemu uczestniczyli w misji zagranicznej w ramach PKW Czad. Współpracowali z podobnymi zespołami z Marynarki Wojennej USA, wykonywali materiały na rzecz Dowództwa Morskiego NATO w Northwood, na potrzeby polskich mediów oraz zagranicznych stacji telewizyjnych i redakcji prasowych. W bieżącej działalności Zespół Reporterski MW współpracuje z Zespołem Reporterskim "Combat Camera" Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych przeznaczonym do działań w ramach polskich misji zagranicznych. Oba zespoły wymieniają doświadczenia i łączą swoje działania w ramach operacji połączonych, takich jak np. ćwiczenie "Anakonda 2008".
Obecnie w dorobku zespołu jest 20 tysięcy minut taśmy oraz ćwierć miliona fotografii przedstawiających praktycznie wszystkie sfery funkcjonowania Marynarki Wojennej, a także innych rodzajów Sił Zbrojnych.


KONTAKT:
telefon:
(0-58) 626-39-19
(0-58) 626-30-20



NASZA GALERIA


Poniżej publikujemy kilka zdjęć przedstawiających naszą pracę pół żartem, pół serio. Jednak nie te zdjęcia świadczą o naszym dorobku. Surowej ocenie dziennikarzy pozostawiamy efekty działań Zespołu Reporterskiego MW. Liczymy na cenne uwagi i opinie.










 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.