Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2011-07-08 08:00
Prosba o pomoc dla Antosia

Drodzy Państwo.

Mój synek Antoni urodził się 28.12.2010 roku w Świnoujściu. W chwili narodzin otrzymał 10 pkt w skali Apgar, (cała ciąża przebiegała bez większych komplikacji). Niepokojący stan zaczął się już w godzinę po porodzie. Antoś płakał, nie dawał się uspokoić. W drugiej dobie życia usłyszeliśmy pierwszą diagnozę – podejrzenie krwiaka śródmózgowia. Bezzwłocznie została podjęta decyzja o przetransportowaniu Antosia na Oddział Noworodków, Patologii i Intensywnej Terapii w SPSZOZ „ZDROJE” w Szczecinie. Walczyliśmy o Antka przez miesiąc. Kolejna diagnoza, którą usłyszeliśmy brzmiała jeszcze bardziej przerażająco: okołoporodowe niedokrwienie mózgu, drgawki, obrzęg mózgu, wieloogniskowa martwica niedokrwienna mózgu.

Kolejny raz do Szpitala trafiliśmy po niespełna miesiącu, tym razem hospitalizacja odbyła się w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu w Klinice Chorób Zakaźnych i Neurologii Dziecięcej. Przyjmowani byliśmy dwukrotnie na oddział, ponieważ w międzyczasie wystąpiły problemy z karmieniem Antka – prawdopodobieństwo karmienia sondą było bardzo duże. Ale nasza walka z tym problemem nie poszła na marne, Antoś po dziś dzień pije ze smoczka. Diagnoza, którą usłyszeliśmy podczas pobytu w Instytucie w Poznaniu była wstrząsająca: padaczka objawowa (ogniskowa-częściowa) i zespoły padaczkowe ze złożonymi napadami częściowymi, Padaczka objawowa z napadami toniczno –klonicznymi złożonymi, encefalopatia nieokreślona, encefalopatia niedotlenienno-niedokrwienna, opóźnienie etapów rozwoju fizjologicznego, opóźnienie rozwoju psycho-motorycznego, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej ASD II.

Wynik rezonansu magnetycznego głowy brzmiał niestety jednoznacznie: Badanie MR wykazuje uogólniony zanik mózgowia, niedorozwój mózgowia w zakresie obu półkul mózgu, z brakiem przepływu w tętnicach w zakresie unaczynienia obu tętnic szyjnych. Badanie MR najbardziej przemawia za długotrwającym przebytym najprawdopodobniej w okresie wewnątrz macicznym uszkodzeniem mózgowia, z cechami niedorozwoju, z towarzyszącym przebytym krwawieniem (najprawdopodobniej w tym okresie). Unaczynienie tylno-dolnych partii wzgórz, częściowo okolicy potylicznej, obustronnie pnia mózgu i móżdżku zachowane.

Antoś jest już po przebytym dwukrotnie prawostronnym zapaleniu płuc, ma również zdiagnozowaną jedną z odmian epilepsji lekoopornej tzw. Zespół Westa.
(Zespół Westa to rodzaj epilepsji opornej na leczenie, czyli lekoopornej; są to charakterystyczne napady padaczkowe występujące we wczesnych okresach rozwoju dzieci (częściej u chłopców niż u dziewcząt), zazwyczaj opóźnionych w rozwoju psychoruchowym. Jeżeli choroba dotyczy dziecka siadającego, skurcze zginaczy wywołują skłony do przodu. U dzieci nie siadających napady często przejawiają się skurczami prostowników, które przypominają reakcję na wstrząsanie.)
Jedyne rzeczy, które mogę dla Antosia zrobić, to otoczenie go ogromem miłości i bliskości oraz walka z chorobą poprzez intensywną rehabilitację.

Niestety koszty codziennych ćwiczeń, leków, sprzętów rehabilitacyjnych oraz późniejszych turnusów rehabilitacyjnych, przekraczają moje możliwości finansowe.
Miesiąc temu spotkała mnie kolejna tragedia. Mój mąż nie radząc sobie z sytuacją, bezsilnością w stosunku do choroby Antosia, wybrał najgorsze z możliwych rozwiązanie - odebrał sobie życie.
Z dnia na dzień pozostałam sama z 2 dzieci (Mateusz 7-lat, Antoś 10-miesięcy).

Dlatego zwracam się do Wszystkich Instytucji i Ludzi czułych na cierpienie dzieci z prośbą o wsparcie.
Również o przekazanie 1% z corocznego rozliczenia podatkowego:
KRS: 0000037904
W pozycji INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE należy wpisać:
14479 Szczepanek Antoni

Mama Antosia
Ryszarda Szczepanek
Tel. 602-306-602
www.pomocantkowi.tk

Wszelkie ewentualne wpłaty proszę kierować na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
Nr konta: BPH S.A. Oddział w Warszawie
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
z dopiskiem : 14479 Szczepanek Antoni – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Informuję również o koncercie charytatywnym, który odbędzie się 02.12.2011r. W MDK w Świnoujściu. Więcej informacji na ten temat na stronie:

http://www.fundacjastonoga.pl/News/KoncertAntos.aspx  

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.