Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW

KLUBY MW

W Marynarce Wojennej funkcjonuje obecnie 9 klubów wojskowych. Działalność klubów MW ukierunkowana jest głównie na rozwój kulturalny kadry, pracowników wojska oraz ich rodzin, a także integrowanie środowiska wojskowego i lokalnej społeczności. Stałymi elementami corocznego kalendarza przedsięwzięć kulturalnych klubów Marynarki Wojennej jest między innymi organizacja konkursów edukacyjnych i artystycznych, wystaw prac malarskich i fotografii, spotkań naukowych, biesiad literackich, koncertów muzycznych, a także happeningów artystycznych i plenerów malarskich.

Kluby posiadają ogólnodostępne biblioteki oświatowe, otwierane są także kawiarenki internetowe. W ramach rozwoju i działalności amatorskiego ruchu artystycznego kluby prowadzą sekcje artystyczne dla dzieci i młodzieży, które cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, w których kluby MW są jedynymi ośrodkami kulturalnymi.

Imprezy kulturalne odbywające się w Klubach, mają charakter otwarty, uczestniczy w nich zarówno kadra, pracownicy wojska, ich rodziny, jak i miłośnicy kultury z lokalnych społeczności. W festiwalach i konkursach organizowanych przez Kluby biorą udział artyści-amatorzy ze środowiska wojskowego, młodzież szkolna, a nawet dzieci w wieku przedszkolnym.

Na tych stronach prezentujemy działalność klubów MW,
jak do nich trafić, jak się skontaktować, a także w jakich kierunkach można się w nich rozwijać.

Szczegółowych informacji na temat działalności klubów MW udziela specjalista działu środowiskowego Klubu MW "Riwiera" w Gdyni: Dorota Matejczyk-Waletko tel.: (0-58) 626 - 17 - 74 , e-mail: kmwdor@mw.mil.pl


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.