Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2013-12-23 12:29
Nowy Komendant Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej

W piątek, 20 grudnia br., na placu apelowym usteckiego ośrodka szkolenia, odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i Dowódcy Garnizonu Ustka. Kmdr Robert KOZACKI zastąpił na stanowisku dotychczasowego dowódcę kmdr dypl. Zenona JUCHNIEWICZA.

Foto

W związku z zakończeniem kadencji na zajmowanym stanowisku służbowym i zakończeniem zawodowej służby wojskowej, odbyła się ceremonia przekazania obowiązków. Kmdr dypl. Zenon JUCHNIEWICZ przekazał obowiązki Komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i Dowódcy Garnizonu Ustka kmdr. Robertowi KOZACKIEMU – byłemu Komendantowi Ośrodka Żeglarskiego w Gdyni. W czasie uroczystości ustepujący komendant został wyróżniony kordzikiem honorowym Sił Zbrojnych RP przez pełniącego obowiązki dowódcy MW kontradmiarała Stanisława Kanię . W ceremonii ponadto wzięli udział: Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Ryszard DEMCZUK, byli dowódcy Marynarki Wojennej, były senator, sędzia Trybunału Konstytucyjnego Leon KIERES, byli komendanci Centrum, dowódcy jednostek wojskowych Marynarki Wojennej, garnizonu Ustka i Słupsk, komendanci jednostek policji i straży pożarnej, władze samorządowe i administracyjne regionu słupskiego, dyrektorzy szkół współpracujących z Centrum, a także licznie zgromadzeni rezerwiści i pracownicy wojska. Uroczystość uświetniła Kompania i Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

 

Kmdr dypl. Zenon JUCHNIEWICZ , jako absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, swoje pierwsze kroki w zawodowej służbie wojskowej stawiał w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku. 20 lat później powrócił do Ustki, by objąć stanowisko komendanta CSMW. Od 2006 roku w CSMW dokonały się liczne zmiany związane z profesjonalizacją Sił Zbrojnych. Centrum uzyskało status ośrodka szkolenia przygotowanego do kształcenia kadr morskich zgodnie z wymogami międzynarodowej konwencji STCW, a także państwowe uprawnienia do szkolenia z zakresu pierwszej pomocy medycznej. Jako pierwszy ośrodek szkolenia w Siłach Zbrojnych placówka uzyskała certyfikat jakości kształcenia ISO 9001:2008. W 2007 roku jednostka została wyróżniona Znakiem Honorowym Sił Zbrojnych RP, najwyższym wyróżnieniem za wykonywanie zadań w czasie pokoju. Kmdr Zenon Juchniewicz pełnił służbę wojskową przez 35 lat.

 

Kmdr Robert KOZACKI jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Na początku swojej służby w 1989 roku pełnił obowiązki zastępcy dowódcy kompanii w 3. Pułku Zabezpieczenia, a następnie w 1.Morskim Pułku Strzelców w Gdyni. W 1995 roku objął stanowisko w Oddziale Ogólnowojskowym i Sportu Dowództwa MW, a następnie w Oddziale Szkolenia Specjalistycznego DMW, z którym był związany do 2010 roku, zajmując stanowiska specjalisty i starszego specjalisty. W 2010 roku został wyznaczony na stanowisko komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego w Gdyni. Od dnia 01 stycznia 2014 roku, decyzją Ministra Obrony Narodowej, został wyznaczony na stanowisko komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.