Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2011-01-24 13:53
Szanowni Państwo

Moja córeczka Maja Lewicka, której leczenie wspieraliście wpłacając 1% Waszego podatku, ma już dwa latka. Państwa wsparcie i pomoc w walce z mukowiscydozą i achondroplazją trwa już dwa lata. Po niemal roku spędzonym głównie w szpitalach i klinikach, 26 lutego 2010 r. Maja na stałe wróciła do domu. Możliwe to było dzięki ogromnemu wsparciu, jakiego nam udzielaliście oraz wielkiej pracy, jaką w leczenie i rehabilitację Majki włożyli ludzie dobrej woli. Na uznanie zasługuje wsparcie zarówno wspaniałych pielęgniarek, cudownych rehabilitantek i niezrównanych w swym poświęceniu lekarzy pediatrów ale przede wszystkim mojej żony, Asi, która bez reszty poświeciła się nieustającej, całodobowej pielęgnacji naszej córeczki.

Krótko przed drugimi urodzinami, które przypadały na 09 grudnia 2010 roku Majka zaczęła chodzić. Na razie tylko przy wózeczku, ale niedługo da sobie radę i bez niego. Jest wesoła i kochana. Dzielnie znosi nieprzyjemne inhalacje, drenaże dróg oddechowych i rehabilitację. Są tego widoczne efekty. Mimo dwóch lat waży niespełna 8 kg, ale to normalne zjawisko przy tego typu schorzeniach, dlatego nadal konieczne jest karmienie Majki przez sondę żołądkową. Doustnie nie jest w stanie przyjąć dużej objętości specjalnych pokarmów, które zapewniają powolny, jednak systematyczny przyrost wagi ciała.

Jeśli zdecydujecie się Państwo przekazać 1% na leczenie i rehabilitacje Majki przypominam, że środki te zostaną przekazane na subkonto, które dla Majki prowadzi wspaniała organizacja pożytku publicznego, jaką jest Polskie Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą z siedzibą w Rabce - Zdroju.
My, rodzice Majki, nigdy nie otrzymamy gotówki, co nam bardzo odpowiada, ponieważ Państwo, jako darczyńcy macie pewność, że środki finansowe przez Was przekazane będą prawidłowo wykorzystane na potrzeby małego pacjenta. O refundacji konkretnych leków, sprzętu czy usługi leczniczej każdorazowo decyduje Zarząd PTWM na pisemny wniosek rodziców, po sprawdzeniu jego zasadności. Należności finansowe regulowane są wyłącznie pomiędzy PTWM, a podmiotem dostarczającym leki, sprzęt czy usługę. Stanowi o tym regulamin dostępny na stronie internetowej PTWM. Uspokajam jednocześnie, że potrzeby małego pacjenta są rozpatrywane przez zarząd PTWM ekspresowo i profesjonalnie, tak aby pacjent i jego rodzina otrzymali wsparcie na czas. My doświadczaliśmy już wielokrotnie takiej pomocy. Kupowano Majce bardzo drogie, sprowadzane z zagranicy leki, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Razem z żoną Asią jesteśmy wdzięczni za pomoc i życzliwość. Jeszcze raz dziękujemy.

Dariusz Lewicki
tel. + 48 602 237 308
e-mail: lewickidariusz@wp.pl

Aby przekazać 1% podatku na leczenie Majki w zeznaniu podatkowym PIT w rubryce „Numer KRS” należy wpisać: 0000064892, w rubryce „Cel szczegółowy 1%” należy wpisać: Maja Lewicka

Wersja do druku             


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.