Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW


NAJWAŻNIEJSZE ĆWICZENIA
MARYNARKI WOJENNEJ W 2009 ROKU

Gdynia 2009-11-26 13:57
Ćwiczenia 3 Flotylli Okrętów
Siły 3 Flotylli Okrętów przeprowadziły ćwiczenia na morzu i lądzie. Fregata rakietowa, okręt podwodny, jednostka szkolna i siły ratownicze oraz batalion saperów działały na morskich i lądowych poligonach Marynarki Wojennej. W ciągu ostatnich pięciu dni ćwiczyły wszystkie komponenty 3FO – morski, lądowy i logistyczny. Dodatkowo ORP „Gen. K. Pułaski” przeprowadził wspólne manewry ze śmigłowcami pokładowymi Kaman SH-2G z Brygady Lotnictwa MW.
Gdynia 2009-09-08 10:45
Ratowanie załogi okrętu podwodnego
W czasie działań na Zatoce Gdańskiej awarii uległ okręt podwodny. Jednostka zalega na dnie i nie jest w stanie samodzielnie się wynurzyć. Na pokładzie znajduje się 26 marynarzy. Polskie i szwedzkie siły morskie rozpoczynają akcję ratowniczą – to scenariusz rozpoczynającego się we wtorek (8 września) polsko-szwedzkiego ćwiczenia CROWN EAGLE. Manewry odbędą się na Zatoce Gdańskiej i potrwają do piątku, 11 września. Polskie i szwedzkie siły ratownicze przećwiczą w praktyce operację ratowania załogi zanurzonego okrętu podwodnego.
Gdynia 2009-08-25 15:32
Open Spirit 2009
Dwa polskie niszczyciele min ORP „MEWA” i ORP „FLAMING” wezmą udział w międzynarodowej operacji niszczenia powojennego arsenału na wodach Zatoki Fińskiej. Działania okrętów pod kryptonimem „OPEN SPIRIT” prowadzone będą od 31 sierpnia do 11 września. Jedną z grup taktycznych operacji dowodzić będzie polski oficer MW – kmdr ppor. Krzysztof RYBAK.
Gdynia 2009-05-25 13:09
Pirania na Bałtyku
Strzelania rakietowe i artyleryjskie, stawianie zagród minowych, osłona zespołów okrętowych, obrona przed atakiem z powietrza, zwalczanie okrętów podwodnych, trałowanie min, operacje lotnictwa morskiego oraz działania specjalistycznych jednostek na lądzie - to główne elementy ćwiczenia Marynarki Wojennej „PIRANIA 2009”. To największe w tym roku krajowe ćwiczenie bojowe Marynarki Wojennej. W manewrach uczestniczy ponad tysiąc marynarzy i lotników morskich oraz blisko 30 okrętów samolotów i śmigłowców.
Gdynia 2009-05-13 14:37
Manewry „Bold Mercy 09”
W środę, 13 maja, załoga śmigłowca Mi-14PS wzięła udział w międzynarodowych manewrach ratowniczych na Bałtyku. Ćwiczenia „Bold Mercy 09” to trening współpracy pomiędzy bałtyckimi ośrodkami odpowiedzialnymi za koordynację akcji poszukiwawczo-ratowniczych na morzu.
Gdynia 2009-04-29 11:01
SAREX 2009
Siły ratownicze polskiej Marynarki Wojennej uczestniczą w międzynarodowym ćwiczeniu SAREX 2009. Zorganizowane przez siły morskie Danii manewry odbywają się na południowym Bałtyku w okolicach wyspy Bornholm. W ciągu sześciu dni okręty i lotnictwo morskie z 7 państw przećwiczy prowadzenie wielonarodowych morskich operacji ratowniczych.
Gdynia 2009-04-22 10:31
Manewry sił przeciwminowych na morzu
Stawianie linii min, przeprowadzanie okrętów i transportowców po oczyszczonym torze wodnym, udzielanie pomocy uszkodzonym jednostkom oraz prowadzenie obrony przeciwlotniczej na przejściu morzem to niektóre tylko elementy manewrów sił trałowo – minowych. Okręty 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, od 20 kwietnia, na wodach Zatoki Gdańskiej ćwiczą działalność Okrętowej Grupy Trałowej.
Gdynia 2009-03-24 14:48
Manewry w Cieśninach
Piractwo, terroryzm, ataki na konwoje morskie – to główne zagrożenia, z jakimi zmierzy się załoga fregaty rakietowej ORP "Gen. K. PUŁASKI". Polski okręt weźmie udział w ćwiczeniu "BATT/AUT" w kluczowym dla naszego regionu akwenie Cieśnin Bałtyckich. Organizatorem manewrów jest flota duńska. BATT/AUT rozpoczął się w poniedziałek, 23 marca.
Gdynia 2009-02-19 14:30
Zatoka w ogniu
3 Flotylla Okrętów przeprowadziła ćwiczenia na południowym Bałtyku. W ciągu ostatnich pięciu dni na morzu działały m.in. jednostki rakietowe i ratownicze oraz okręt podwodny i szkolny. Było to pierwsze tak duże szkolenie na morzu sił 3FO w 2009 roku. Okręty gdyńskiej flotylli przygotowują się w ten sposób do operacji bojowych i ćwiczeń na szczeblu krajowym i międzynarodowym.


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.