Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Untitled Document

BIURO HYDROGRAFICZNE
MARYNARKI WOJENNEJ


Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej zabezpiecza pod względem nawigacyjnym, hydrograficznym i hydrometeorologicznym działania sił Marynarki Wojennej. Zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom morza. Dzięki BH MW marynarze mają m.in. mapy, wydawnictwa nawigacyjne, jak również ostrzegani są o niebezpieczeństwach podczas żeglugi.

Biuro prowadzi pomiary hydrograficzne na polskich obszarach morskich oraz opracowuje mapy morskie i publikacje nautyczne. Jednym z zadań Biura Hydrograficznego MW jest utrzymanie systemu informacji nautycznej i ostrzeżeń nawigacyjnych. Jest przedstawicielem Polski w Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej (IHO) i w jej komitetach i grupach.

Więcej szczegółów na temat Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej (BH MW) znajduje się na stronie internetowej Biura. Są tam dostępne informacje o strukturze BH MW, realizowanych zadaniach, historii, a także informacje na temat możliwości zakupu wydawnictw, map morskich, nawigacyjnych. Na stronie BH MW można także pobrać Wiadomości Żeglarskie.


 

 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.