Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW


NAJWAŻNIEJSZE ĆWICZENIA
MARYNARKI WOJENNEJ W 2007 ROKU

Gdynia 2007-11-07 12:03
Operacja przeciwminowa na Bałtyku
Miny morskie stanowią duże zagrożenie dla żeglugi, są wykorzystywane podczas działań bojowych, a także mogą być narzędziem w rękach terrorystów. Od skuteczności ich wykrywania i niszczenia zależy w dużej mierze bezpieczeństwo transportu morskiego, powodzenie akcji humanitarnych i bojowych prowadzonych na akwenach morskich. Wczoraj (wtorek, 6 listopada), na Bałtyku rozpoczęło się międzynarodowe ćwiczenie przeciwminowe pod kryptonimem MCM SQNEX z udziałem 7 okrętów z trzech państw NATO.
Gdynia 2007-10-10 14:14
„Northern Coast” na Bałtyku
Fregata rakietowa ORP „Gen. K. PUŁASKI” oraz dwa śmigłowce Mi-14PŁ z 29 Eskadry Lotniczej z Darłowa wezmą udział w międzynarodowym ćwiczeniu „Northern Coast” na Bałtyku. Będzie to ćwiczebna operacja reagowania kryzysowego na morzu.
W ćwiczeniu udział weźmie ponad 30 okrętów i samolotów z 8 państw NATO i Partnerstwa dla Pokoju. Manewry organizuje flota Niemiec w kluczowym dla Europy Północnej akwenie Cieśnin Bałtyckich i Bałtyku Zachodniego.
Gdynia 2007-09-18 09:18
Polsko-szwedzkie ćwiczenia
„CROWN EAGLE 2007”
Poszukiwanie uszkodzonego okrętu podwodnego i ratowanie życia jego załogi – to główny cel polsko-szwedzkiego ćwiczenia „CROWN EAGLE 2007”. Jednostki z obu krajów przećwiczą operację ewakuacji załogi, techniki ratownicze, udzielanie pomocy technicznej i medycznej oraz wykorzystanie w akcjach ratowniczych pojazdów podwodnych. Faza morska ćwiczenia rozpoczęła się dzisiaj (wtorek, 18 września) i potrwa trzy dni. Manewry odbędą się na wodach Zatoki Gdańskiej.
Gdynia 2007-06-12 09:11
Na Bałtyku zaginął okręt podwodny
- ćwiczenia ratownicze Marynarki Wojennej
W wyniku utraty kontaktu z jednym z okrętów podwodnych w stan najwyższej gotowości postawiono służby ratownicze i medyczne Marynarki Wojennej. Rozpoczęto poszukiwania zaginionej jednostki. Wszystko wskazuje na awarię okrętu, który nie jest w stanie samodzielnie się wynurzyć – to scenariusz ćwiczenia SMER/MEDEX 07, które w poniedziałek (11 czerwca) rozpoczęła Marynarka Wojenna. Do piątku (15 czerwca) siły okrętowe, lotnicze oraz jednostki brzegowe MW przeprowadzą ćwiczebną operację ratowania załogi okrętu podwodnego. To jedna z najbardziej skomplikowanych operacji ratowania życia na morzu.
Gdynia 2007-06-04 14:15
BALTOPS 2007
Dzisiaj (poniedziałek, 4 czerwca) na Bałtyku rozpoczyna się międzynarodowe ćwiczenie BALTOPS 2007. Blisko 30 okrętów i 12 samolotów i śmigłowców z 10 państw weźmie udział w trwających 2 tygodnie manewrach. Ćwiczenie odbywa się w ramach programu Partnerstwo dla Pokoju.
Gdynia 2007-05-28 14:56
„REKIN” na Bałtyku
Strzelania rakietowe i artyleryjskie, stawianie zagród minowych, osłona zespołów okrętowych, obrona przed atakiem z powietrza, zwalczanie okrętów podwodnych, trałowanie min, operacje lotnictwa morskiego oraz działania specjalistycznych jednostek na lądzie - to główne elementy ćwiczenia Marynarki Wojennej „REKIN" 2007. To największe w tym roku krajowe ćwiczenie bojowe Marynarki Wojennej.
Gdynia 2007-05-13 10:18
Manewry Noble Mariner 07
Okręty wychodzą w morze

Marynarka Wojenna bierze udział w największych w tym roku ćwiczeniach NATO pod kryptonimem Noble Mariner 07. Manewry są sprawdzianem elitarnych jednostek Sił Odpowiedzi Sojuszu Północnoatlantyckiego. Odbędą się na wodach Bałtyku, Morza Północnego i w Cieśninach Bałtyckich od 14 do 24 maja. Polskie siły morskie wystawiły komponent okrętowy, lotnictwo morskie oraz – jako jeden z gospodarzy ćwiczenia – zabezpieczenie logistyczne, hydrograficzne i meteorologiczne ćwiczenia.

 

Gdynia 2007-04-20 15:06
SAREX 07
na Bałtyku
Od poniedziałku, 23 do piątku, 27 kwietnia, na wodach Bałtyku, w rejonie duńskiej wyspy Bornholm odbędzie się międzynarodowe ćwiczenie ratownicze BALTIC SAREX 07 z udziałem jednostek Marynarki Wojennej. To największe tego typu ćwiczenie na Bałtyku i jedno z największych w Europie.
Gdynia 2007-04-20 11:59
Ćwiczenia Marynarki Wojennej
na Bałtyku
Od 16 do 20 kwietnia na wodach Zatoki Gdańskiej, Zatoki Pomorskiej i Bałtyku Południowego ćwiczyły okręty 3 i 8 Flotylli oraz śmigłowce Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Były to ćwiczenia zgrywające działania zespołów okrętów oraz lotnictwa.
Gdynia 2007-03-29 15:22
ORP „Bielik”
wraca do kraju
Po półrocznej misji, do Polski wraca okręt podwodny ORP „BIELIK”. Okręt uczestniczył w operacji antyterrorystycznej pod kryptonimem „ACTIVE ENDEAVOUR” na Morzu Śródziemnym. Załoga pokonała ponad 20 tysięcy mil morskich, operując na trudnych pod względem nawigacyjnym i hydrologicznym akwenach Morza Śródziemnego. To drugi udział polskiego okrętu podwodnego w tej operacji.
Gdynia 2007-02-22 09:30
Międzynarodowe ćwiczenia na Bałtyku
Polski okręt ORP „KASZUB” weźmie udział w ćwiczeniu organizowanym przez siły morskie Danii. Manewry odbędą się na wodach Cieśnin Bałtyckich i Bałtyku, a ich głównym celem jest reagowanie w sytuacji kryzysowej na morzu.
ORP „Kaszub” wyjdzie w morze w piątek, 23 lutego. Do macierzystego portu w Gdyni powróci 10 marca.


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.