Marynarka Wojenna RP
Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW


JACHT KLUB MARYNARKI WOJENNEJ
"KOTWICA"

Jacht Klub Marynarki Wojennej "Kotwica" rozpoczął swoją działalność 25 stycznia 1958 roku. Inicjatywa powołania jacht klubu powstała po sukcesie jachtu MW "Kapitan", który pod dowództwem kapitana Perlickiego zwyciężył w regatach "KIELERWOCHE" organizowanych z okazji święta Kilonii. Powstanie klubu było wielkim wydarzeniem ponieważ po raz pierwszy określono w sposób formalny kierunki działalności żeglarskiej w Marynarce Wojennej.

Zasadniczym celem Jacht Klubu Marynarki Wojennej jest organizowanie działalności sportowej, szkoleniowej i rekreacyjnej w zakresie żeglarstwa morskiego. Poprzez żeglarstwo Klub spełnia rolę wychowawczą, kształtuje morale, a także zachęca do współzawodnictwa sportowego.

Jacht Klub Marynarki Wojennej "KOTWICA" organizuje szkolenia żeglarskie i regatowe, regaty i imprezy żeglarskie oraz rekreację na morzu. "KOTWICA" upowszechnia kulturę marynistyczną i żeglarską.

Godłem Klubu jest ręka z mieczem kaperskim na tarczy herbowej umieszczonej na trzonie kotwicy. Bandera Jacht Klubu to biało-czerwona flaga z wycięciem po stronie wolnej, z godłem państwowym po środku pasa białego oraz z ręką kaperską na tarczy herbowej umieszczone w lewym górnym rogu flagi przy drzewcu.


 
 
Poleć tę stronę znajomemu Dodaj do ulubionych Ustaw jako stronę startową
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących
Marynarki Wojennej RP udziela Rzecznik Prasowy Dowódcy MW.
Każdorazowe wykorzystanie materiałów ze strony Marynarki Wojennej w całości lub we fragmencie wymaga pisemnej zgody.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.