Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2014 roku strona internetowa Marynarki Wojennej nie jest aktualizowana i ma jedynie charakter archiwalny z pełnym dostępem do wszystkich jej zasobów.

Kliknij tutaj aby przejść do strony Marynarki WojennejObecnie wszystkie informacje dotyczące działalności Marynarki Wojennej są dostępne na stronie internetowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych,
Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz na stronach internetowych jednostek Marynarki Wojennej, w tym m.in.

Centrum Operacji Morskich - Dowództwo Komponentu Morskiego
3 Flotylli Okrętów w Gdyni
8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu
Brygady Lotnictwa MW w Gdyni
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej

Dotychczasowe kontakty telefoniczne i adresy mailowe Wydziału Prasowego Dowództwa Marynarki Wojennej z dniem 1 stycznia 2014 roku przestały funkcjonować.

Wszelkich informacji na temat bieżącej działalności Marynarki Wojennej udziela:
Rzecznik Prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych,
adres e-mail: rzecznikdgrsz@mon.gov.pl

Informacje, związane z bieżącą działalnością jednostek MW, można otrzymać bezpośrednio od rzeczników prasowych poszczególnych jednostek:

Centrum Operacji Morskich - Dowództwo Komponentu Morskiego - rzecznik.com@mw.mil.pl
3 Flotylla Okrętów w Gdyni - kmdr ppor. Radosław Pioch – 695-404-979, 3fo.rzecznik@mw.mil.pl
8 Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu - kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski - 661-417-739, rzecznikprasowy8fow@wp.pl
Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni - kmdr ppor. Czesław Cichy – 665-991-292, blmw.rzecznik@mw.mil.pl
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce - kmdr ppor. Robert Biernaczyk – 605-229-782, cszmw.rzecznik@mw.mil.pl
Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej - bhmw.mw.mil.pl


Szanowni Państwo,

Z dniem 1 stycznia 2014 roku rozpoczął się nowy etap w funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP. W życie weszła reforma systemu kierowania i dowodzenia siłami Zbrojnymi RP. W jej wyniku rozformowane zostało Dowództwo Marynarki Wojennej, a tym samym Wydział Prasowy Dowództwa MW. Przestała także funkcjonować strona internetowa Marynarki Wojennej, jednakże cały czas będzie dostępne jej archiwum, aby można było zapoznać się z działalnością polskiej floty wojennej z lat 1998-2013.
Przez prawie 16 lat przedstawialiśmy na stronie internetowej Marynarki Wojennej wydarzenia, związane przede wszystkim z wykonywaniem zadań przez marynarzy na morzu, w powietrzu i na lądzie. Dużo uwagi poświęcaliśmy misjom, operacjom i ćwiczeniom na morzu. Informowaliśmy o działalności polskiej floty z dala od naszego Wybrzeża – poprzez Morze Północne, Atlantyk, Morze Śródziemne, Ocean Indyjski, na Oceanie Spokojnym kończąc. Nie zabrakło także sprawozdań z konferencji, wydarzeń rocznicowych, czy uroczystości. Naszym głównym celem było przekazywanie spójnych, klarownych i zawierających jak najwięcej szczegółów informacji o Marynarce Wojennej, na podstawie których każdy mógł nakreślić swój własny obraz polskiej floty.
Od 1 stycznia 2014 roku informacje o Marynarce Wojennej można znaleźć na stronie Dowództwa Generalnego RSZ, Dowództwa Operacyjnego RSZ oraz na stronach internetowych jednostek Marynarki Wojennej, w tym: Centrum Operacji Morskich – Dowództwa Komponentu Morskiego, 3 Flotylli Okrętów w Gdyni, 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, Brygady Lotnictwa MW w Gdyni, Centrum Szkolenia MW w Ustce oraz Biura Hydrograficznego MW.
Bardzo dziękuję wszystkim tym, bez których funkcjonowanie strony Marynarki Wojennej byłoby niemożliwe. Dziękuję za trud włożony w dostarczanie materiałów, ich redagowanie i zamieszczanie na naszej stronie, za związane z tym wyrzeczenia, częstą pracę poza godzinami służbowymi, aby informacja jak najszybciej docierała do odbiorców. Gorące podziękowania kieruję przede wszystkim do kolegów i koleżanek ze służb prasowych MW oraz z Sekcji Eksploatacji Systemów Informatycznych Oddziału Informatyki CWTiD MW. To właśnie dzięki nim strona internetowa Marynarki Wojennej sprawnie funkcjonowała przez te kilkanaście lat.

kmdr ppor. Piotr Adamczak
p.o. rzecznika prasowego Dowódcy MW
p.o. Szefa Wydziału Prasowego Dowództwa MW