Gdynia 2013-12-24 09:31
 
Święta na wachcie i służbie

Kilkuset marynarzy spędzi Święta Bożego Narodzenia na służbie. Obejmą oni dyżury, wachty, służby na okrętach, lotniskach, stanowiskach dowodzenia, punktach obserwacyjnych, w zespołach awaryjnych oraz w jednostkach brzegowych. Wyznaczone okręty utrzymywać będą gotowość do reagowania w sytuacjach kryzysowych, a załogi śmigłowców ratowniczych oraz samolotu patrolowego Marynarki Wojennej będą w ciągłej gotowości do niesienia natychmiastowej pomocy na morzu.


W gotowości do startu na wezwanie o pomoc z morza będą załogi śmigłowców ratowniczych W-3RM, Mi-14PŁ/R oraz samolotu patrolowo-rozpoznawczego Bryza. Ich załogi pełnią dyżur w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego na lotniskach w Gdyni Babich Dołach, Darłowie i Siemirowicach. Działania ich zabezpieczy personel obsługi naziemnej.

 

Marynarze w okresie bożonarodzeniowym przebywać będą na okrętach pełniąc służby i wachty w portach w Gdyni i Świnoujściu. Spędzać będą także święta na misjach w ramach polskich kontyngentów wojskowych, w dowództwach NATO i strukturach międzynarodowych na całym świecie.
Marynarka Wojenna RP
http://www.mw.mil.pl/