Gdynia 2013-12-23 12:29
 
Nowy Komendant Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej

W piątek, 20 grudnia br., na placu apelowym usteckiego ośrodka szkolenia, odbyła się uroczystość przekazania obowiązków Komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i Dowódcy Garnizonu Ustka. Kmdr Robert KOZACKI zastąpił na stanowisku dotychczasowego dowódcę kmdr dypl. Zenona JUCHNIEWICZA.

Foto


W związku z zakończeniem kadencji na zajmowanym stanowisku służbowym i zakończeniem zawodowej służby wojskowej, odbyła się ceremonia przekazania obowiązków. Kmdr dypl. Zenon JUCHNIEWICZ przekazał obowiązki Komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i Dowódcy Garnizonu Ustka kmdr. Robertowi KOZACKIEMU – byłemu Komendantowi Ośrodka Żeglarskiego w Gdyni. W czasie uroczystości ustepujący komendant został wyróżniony kordzikiem honorowym Sił Zbrojnych RP przez pełniącego obowiązki dowódcy MW kontradmiarała Stanisława Kanię . W ceremonii ponadto wzięli udział: Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Ryszard DEMCZUK, byli dowódcy Marynarki Wojennej, były senator, sędzia Trybunału Konstytucyjnego Leon KIERES, byli komendanci Centrum, dowódcy jednostek wojskowych Marynarki Wojennej, garnizonu Ustka i Słupsk, komendanci jednostek policji i straży pożarnej, władze samorządowe i administracyjne regionu słupskiego, dyrektorzy szkół współpracujących z Centrum, a także licznie zgromadzeni rezerwiści i pracownicy wojska. Uroczystość uświetniła Kompania i Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

 

Kmdr dypl. Zenon JUCHNIEWICZ , jako absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, swoje pierwsze kroki w zawodowej służbie wojskowej stawiał w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku. 20 lat później powrócił do Ustki, by objąć stanowisko komendanta CSMW. Od 2006 roku w CSMW dokonały się liczne zmiany związane z profesjonalizacją Sił Zbrojnych. Centrum uzyskało status ośrodka szkolenia przygotowanego do kształcenia kadr morskich zgodnie z wymogami międzynarodowej konwencji STCW, a także państwowe uprawnienia do szkolenia z zakresu pierwszej pomocy medycznej. Jako pierwszy ośrodek szkolenia w Siłach Zbrojnych placówka uzyskała certyfikat jakości kształcenia ISO 9001:2008. W 2007 roku jednostka została wyróżniona Znakiem Honorowym Sił Zbrojnych RP, najwyższym wyróżnieniem za wykonywanie zadań w czasie pokoju. Kmdr Zenon Juchniewicz pełnił służbę wojskową przez 35 lat.

 

Kmdr Robert KOZACKI jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Na początku swojej służby w 1989 roku pełnił obowiązki zastępcy dowódcy kompanii w 3. Pułku Zabezpieczenia, a następnie w 1.Morskim Pułku Strzelców w Gdyni. W 1995 roku objął stanowisko w Oddziale Ogólnowojskowym i Sportu Dowództwa MW, a następnie w Oddziale Szkolenia Specjalistycznego DMW, z którym był związany do 2010 roku, zajmując stanowiska specjalisty i starszego specjalisty. W 2010 roku został wyznaczony na stanowisko komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego w Gdyni. Od dnia 01 stycznia 2014 roku, decyzją Ministra Obrony Narodowej, został wyznaczony na stanowisko komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.
Marynarka Wojenna RP
http://www.mw.mil.pl/